Svetovni dan živali, ki ga obeležimo vsako leto 4. oktobra, je namenjen ozaveščanju o živalih za dvig statusa in dobrobiti živali s ciljem, da bi svet, v katerem živimo, postal prijaznejši in varnejši za vse živali. Tudi na naši šoli se zavedamo neustreznih pogojev in neizpolnjenih osnovnih potreb živali, ki z nami sobivajo na tem planetu.

V ta namen smo v mesecu oktobru, v okviru tima prostovoljstva Dobro dela dobro, zbirali hrano za pomoči potrebne živali. Zbiranju hrane za živali sta se poleg matične šole in vrtca v Škocjanu pridružili tudi šola in vrtec na Bučki. Vsi skupaj smo tako zbrali 170 kg hrane za živali v stiski. Zbrane prispevke smo z velikim veseljem namenili zavetišču Turk z Zajčjega Vrha pri Stopičah. Njihovo zahvalo si lahko ogledate na Facebook strani: Zavetišče Turk – Domov | Facebook .

Vsem, ki ste se pridružili dobrodelni akciji in ste s svojimi prispevki pomagali živalim v stiski, se iskreno zahvaljujemo.

Tina Jančar

(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1)