SAMOEVALVACIJA

SAMOEVALVACIJA; samoevalvacija je postopek samoocenjevanja in hkrati uvajanje izboljšav. Omogoča nam, da samostojno s svojimi lastnimi močmi in viri dvigujemo lastno kakovost, hkrati pa omogoča samostojno spremljanje lastnega napredka, napredka otrok in skupine. Spodbuja dialog in diskusijo o ciljih in kriterijih kakovosti na ravni strokovnega delavca, skupine in na nivoju celotnega vrtca. Naša izhodišča za opredelitev ciljev za šolsko leto 2019/2020 sta bila: IZBOLJŠANJE MOTORIČNIH SPOSOBNOSTI IN DVIG RAVNI SODELOVANJA. Nato pa smo določili vzgojni in izobraževalni cilj.

1. VZGOJNI CILJ: RAZVIJANJE SODELOVANJA ZNOTRAJ IN ZUNAJ SKUPINE (socialne igre, dramatizacije otrok in vzgojiteljic, sprehodi med skupinami, merila)
  2. IZOBRAŽEVALI CILJ: RAZVIJANJE NARAVNIH OBLIK GIBANJA ZNOTRAJ IN NA PROSTEM ( vadbene ure na prostem v vseh letnih časih, gibalne minute, plesne igrice,…).

Vzgojiteljice bodo v svojih načrtih načrtovale dejavnosti, s katerimi bodo uresničevale oba cilja.

slika_samoevalvacija

(Skupno 129 obiskov, današnjih obiskov 1)