Obogatitveni program

1. OBOGATITVENI PROGRAM

To so vsebine in aktivnosti, ki potekajo v okviru rednega programa, vendar v večjem obsegu, kot ga predvideva redni program. Njihov namen je popestritev in obogatitev vsakdanjega življenja v vrtcu, otroci pa imajo možnost poglobljenega razvoja na posameznih področjih.

• Dnevi odprtih vrat v vrtcu (november in maj).

Strokovne delavke vrtca pripravijo različne aktivnosti, v katere so vključeni starši skupaj z otroki, vabljeni so tudi otroci, ki ne obiskujejo vrtca.

• Obiski ustanov in sodelovanje z odgovornimi (gasilski dom, pošta, banka, zdravstveni dom, muzej).

Po predhodnem dogovoru z odgovornimi si ogledamo in spremljamo delo v določeni ustanovi, organizaciji.

• Sodelovanje z društvi v kraju: kulturno, aktiv kmečkih žena, turistično društvo, čebelarsko društvo …
  • Obisk knjižnice v kraju.

Skupine vrtca po predhodnem usklajenem urniku z odgovornim v knjižnici mesečno obiskujejo knjižnico in se udeležujemo tematskih programov.

• Predstavitev poklica, hobija … staršev v skupini.

Po predhodnem dogovoru lahko starši v vrtcu predstavijo določen hobi, poklic ali drugo dejavnost, ki je primerna skupini otrok.

• Športni program Mali sonček.

V program so vključeni otroci skupin 2-6, ki izvajajo naloge, ki so predvidene za posamezno starost otrok.

• Obisk kulturnih prireditev.

Obiskujemo kulturne prireditve v šoli, seveda upoštevamo starost in primernost otrok.

• Bralni nahrbtnik, bralna značka; otroci na njim primeren način v vrtcu predtavijo določeno število vsebin zgodb, deklamacij, na koncu šolskega leta so nagrajeni s predstavo.
  • Spoznavanje tujih jezikov.

V skupini Vsevedov bomo   enkrat tedensko  izvajali dejavnost spoznavanja angleškega jezika, izvajala bo učiteljica Tea Hermandič.

• Športno – gibalne dejavnosti: izvajale se bodo za otroke stare od 5-6 let, izvajala jih bo profesorica športne vzgoje,  Alenka Hrastar.
  • Pevski zbor: obiskovali ga bodo otroci stari od 5-6 let, vodila jih bo vzgojiteljica, Lidiaj Benčina.

Dejavnosti tujega jezika, športno- gibalne dej.  in pevski zbor se bodo izvajale na podlagi prijav staršev.

(Skupno 33 obiskov, današnjih obiskov 1)